fbpx

DAWTONA SP. Z O.O.

ul. Bieniewicka 52

05-870 Błonie k. Warszawy

NIP:1182135917

Misja

Działamy i rozwijamy się przekonani, że nasze produkty są nie tylko odpowiedzią na kulinarne potrzeby Konsumentów, ale także wpisują się w ich styl życia. Naszą misją jest oferowanie doskonałych jakościowo i smacznych produktów, które stanowią inspirację do przygotowywania zdrowych, szybkich i prostych posiłków. Chcemy, aby nasze produkty stanowiły kulinarną podpowiedź dla każdego, kto z nich skorzysta – niezależnie od tego, czy będzie szykował posiłek dla siebie, czy też dla znajomych lub rodziny.

Wizja

Oferując różnorodne produkty, których cechą wspólną jest wysoką jakość i smak, chcemy propagować pomysły na lekką, zdrową, warzywno-owocową kuchnię. Chcemy, aby nasze produkty stanowiły podstawę codziennej diety dla wszystkich, którzy cenią sobie połączenie smaku, jakości i czasu przygotowania potraw z kulinarną tradycją obecną od pokoleń w naszych domach.

Dawtona może się pochwalić jedną z największych i najnowocześniejszych linii produkcyjnych w branży przetwórstwa w całej Europie. Każdy z trzech zakładów firmy Dawtona – w Błoniu i Lesznie w okolicach Warszawy oraz w Lipnie pod Toruniem – jest wyposażony w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane, linie produkcyjne, zapewniające najwyższą wydajność produkcji i spełniające unijne standardy jakości i bezpieczeństwa żywności. Ogromną zaletą i siłą naszej firmy jest fakt posiadania własnych terenów uprawnych, co zapewnia nam niezależność produkcyjną i możliwość dokładnego kontrolowania drogi, którą przechodzi każde z warzyw czy owoców – od uprawy na ekologicznie czystych terenach otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego, aż po produkcję w naszych zakładach. Daje nam to pewność najwyższej jakości i doskonałego smaku produktów.

HISTORIA FIRMY:

Witamy w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Dawtona, rodzinnej firmie, która towarzyszy w kulinarnej przygodzie Polaków już od ponad ćwierć wieku. Od początku naszej podróży, pełnej smaku i aromatu, pracujemy z pasją i zbieramy cenne doświadczenia na rynkach krajowym i zagranicznych, bacznie obserwując zmieniające się potrzeby i preferencje naszych Klientów. Rozwijamy firmę nowoczesną i odpowiedzialną, a jednocześnie rodzinną, bliską naturze i tradycji. Produkty Dawtona towarzyszą kolejnemu już pokoleniu konsumentów w codziennych kulinarnych staraniach, co nas niezmiernie cieszy.

Dawtona to marka obejmującą niezwykle szeroki asortyment różnego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych, które łączy  jedna  cecha – najwyższa jakość oparta o naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki, tradycyjną recepturę oraz nowoczesne i innowacyjne technologie produkcji. Spośród innych marek Dawtona wyróżnia się polską tradycją, niekwestionowaną, systematycznie wyróżnianą i nagradzaną jakością, a także przystępnymi cenami. Wieloletnie doświadczenie, znajomość specyfiki branży oraz umiejętność trafienia w gusta Konsumentów, sprawiają, że firma ciągle się rozwija, wprowadzając w życie innowacyjność przetwórczą, proponując nowe produkty oraz rozszerzając rynki zbytu.

Dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu obecnie jesteśmy jedną z największych polskich firm, zatrudniającą ponad 1200 pracowników. Mamy trzy zakłady produkcyjne, wyposażone w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne pola uprawne w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, które zapewniają nam ciągłość produkcji. Jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy.

DAWTONA SP. Z O.O.

Leszno (pow. warszawski zachodni), mazowieckie

DAWTONA SP. Z O.O.

Leszno, mazowieckie

Informacje z branży

NAUKOWCY PRZEWIDUJĄ WZROST LICZBY ZACHOROWAŃ SPOWODOWANYCH CAMPYLOBACTER

Przewiduje się, że globalna zmiana klimatu zmieni wzorce opadów atmosferycznych i temperatur na c...

Więcej

REKOMENDACJE DOTYCZĄCE PROJEKTOWANIA OPAKOWAŃ W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ I EKONOMIĄ

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG), wspólnie z przedstawicielami przemysłu opakowaniowego, przygotowa...

Więcej

OPAKOWANIE ANTYBAKTERYJNE PRZENOSI ZAPOBIEGANIE MARNOTRAWIENIU ŻYWNOŚCI NA NOWY POZIOM

Rozwiązania w zakresie opakowań przeciwdrobnoustrojowych wykazały imponujące możliwości wydłużani...

Więcej

Reklama

Schani

Spółka SCHANI w rozumieniu biznesowym zajmuje się usługą outsourcingu pracowniczego. Dzię...

Więcej

CleanAccess

CleanAccess to nowy polski producent akcesoriów do systemów mycia w przemyśle  spożywczym. Został...

Więcej

Salmon Hygiene Polska

Firma Salmon Hygiene Polska dostarcza rozwiązania wpływające na higienę i bezpieczeństwo na obsza...

Więcej

Partnerzy

Dane teleadresowe

Ściegiennego 252

25-116 Kielce

kom: +48 692 464 838

t: +48 41 23 45 090

t: +48 41 23 45 091

w godzinach 8.00 do 16.00

info@foodjobs.pl

Skorzystaj z formularza kontaktowego

+48 692 464 838